Znane dzieła sztuki

Znane dzieła sztuki

Znane dzieła sztuki, znajdujące się pomiędzy innymi w rzymskich wystawach i muzeach opisuje tak, jak uznałby je kompletnie surowy ignorant lub sztampowy prymityw. Wszystko pokazuje na owo, że Guagliumi rozdziela się swoimi codziennymi doznaniami z prowadzenia ekskursyj i dopiskami, które być przypadkiem słyszy jako przewodniczka. Owo, co włoskiego czytelnika bloga może rozbawić do łez, to oporny nawet dla niego do zrozumienia mowa, przypominający gwara rzymskich kibiców piłkarskich, dziwna pisownia, a oraz zniewalające, palące oceny prezentowanych dzieł sztuki. Nadal większe rozweselenie aktywizuje kontrast wśród pięknem dzieł a ordynarnym spojrzeniem na nie.

Z okazji świąt autorka opisała dzieło malarskie „Pokłon Trzech Króli” pędzla artysty Gentile da Fabriano, żyjącego na przełomie XIV i XV wieku. Znane twórczość, zachowywane w Galerii Uffizi we Florencji zostało w komiczny sposób skrytykowane za to, że za masa na nim złota, że wszystko świeci się jak „zwykła dekoracja”. Henri Matisse ukazany został w charakterze artysta malarz, kto maluje emocje. „Lecz nie ma w tamtym miejscu samych kiepskich emocji, są również piękne, na przykład takie, gdy Roma podbija wirtuozeria” - podkreśla niedoświadczony recenzent sztuki, jakiego postać sformowała literatka bloga, bijącego rekordy popularności w portalach społecznościowych.

Podobnym skutkiem kończy się próba przedstawienia obrazu Kandinsky’ego a także jego zdolności abstrakcyjnej, na której „nie ma ani pejzażu, ani pomidorów” czy też greckiej rzeźby z Muzeów Watykańskich. Z obfitym tupetem i tzw. chłopskim pomyślunkiem rozumiany został nieuporządkowany dzieło malarskie Jacksona Pollocka. Ten przekraczający miarę przewodnik po dziełach sztuki zbudowany został dla prawidłowej rozrywki. Rozbawieni czytelnicy odnoszą na pewno jedną zysk: mogą nauczyć się rzymskiego dialektu. A on sam jeden w sobie to prawdziwa okaz.

Wstecz
Copyright Reserved - Perlagor